KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9401204
nr 940 1204
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), man i båt, signerad, bladets mått: 25x35
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 februari 2015
kl 20:54:17
9/2 20:39:53
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman